Książki motywacyjne

Z reguły każdy z nas potrzebuje jakiejś inspiracji. Dla jednego będzie to mentor, dla innego książki motywacyjne. W obu przypadkach to motory rozwoju osobistego.

Dobry mentor nie jest zły.

Przeciętna istota ludzka nie ma w sobie wystarczającej motywacji do osiągania swoich założeń. Co więcej, niektórzy w ogóle nawet nie planują, a dobry plan to przecież podstawa sukcesu. Zatem, jeśli chcemy osiągnąć postawiony cel, to warto dążyć do jego jak najszybszej realizacji i czerpać przy tym z pomysłów swojego guru. Nie ma co przerażać się ilością wiedzy do przyswojenia, czy mnogością prób jakie trzeba podjąć, bo pamiętajmy, że osoba, na której się wzorujemy prawdopodobnie też zaczynała kiedyś od jakichś książek motywacyjnych.

Intelekt żywi się wiedzą.

Nic, tak bardzo, jak czytanie nie zagwarantuje nam prawidłowego rozwoju intelektualnego. Oczywiście nie muszą to być tylko lektury motywujące nas do działania, choć takie książki bardzo przyspieszą nasze działania, ale pamiętajmy też o materiałach branżowych. Jeśli jesteśmy już wystarczająco zachęceni do działania, to w kolejnym kroku zaczerpnijmy wiedzy z danego tematu. Najważniejsze, aby uzmysłowić sobie, że tylko myślenie na wielką skalę sprawi, że będziemy odczuwać chęć ciągłego doskonalenia, aby w efekcie zrealizować choć część pierwotnych założeń.