Purple Haze – fioletowa odmiana bogata w kannabinoidy

Odmiana Purple Haze jest hybrydą z dominacją sativy, o której wiadomo, że ma wiele efektów. Może być używana zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych. Nazwa „fioletowa mgła” wywodzi się od fioletowych kwiatów na wierzchołku rośliny i haju, który został opisany jako „surrealistyczny, jak we śnie” i „zamglony”.

Czym jest słynna odmiana Purple Haze? Skąd pochodzi?

Odmiana marihuany Purple Haze to sativowa odmiana konopi, która stała się popularna na całym świecie. Odmiana ta wytwarza owocowy aromat ze względu na dużą zawartość mircenu, co czyni ją atrakcyjną opcją dla konsumentów.

Odmiana konopi o purpurowej haze została stworzona przez skrzyżowanie dwóch najpopularniejszych szczepów – Haze i Purple. Rezultatem tego skrzyżowania była roślina, która wytworzyła aromat podobny do przypraw i cytrusów, co uczyniło ją jedną z najbardziej pożądanych szczepów na rynku.

W kwestii efektów, purpurowa odmiana konopi znana jest z energetyzującego i euforyzującego działania na umysł. Może być stosowana do łagodzenia niepokoju, zmęczenia, bólu i bezsenności. Medycznie pomaga również w napadach padaczkowych i innych objawach padaczki. Udowodniono również, że poprawia nastrój i zmniejsza uczucie przygnębienia w depresji.

Istnieje ponad 100 różnych kannabinoidów, które można znaleźć w konopiach indyjskich, które współpracują ze sobą w celu złagodzenia objawów w organizmie. W przypadku Purple Haze dominuje THC, którego znaleźć można do nawet 22%. Odmiana ta występuje w wersji CBD, a rynek oferuje też wersję auto. Plon to około 400 g na metr kwadratowy.

Choć hodowla nie jest legalna, można jednak kupić nasiona purple haze całkowicie bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Wersja auto purple haze

Wersja auto Purple Haze to opcja dla osób, które potrzebują odmiany łatwej w uprawie. Pomimo mniejszych wymagań zawiera tyle samo THC oraz terpenów. Nasiona tego typu kwitną automatycznie, co oznacza, że nie ma znaczenia ile światła zostanie dostarczone roślinie.