Hulajnoga street – jaką wybrać?

Hulajnoga do streetu to bez wątpienia jednoślad, który z dnia na dzień staje się coraz popularniejszy. Nie da się bowiem ukryć, że miłośników hulajnogi streetowej stale przybywa. Wynika to przede wszystkim z możliwości jazdy wyczynowej, które przyciągają coraz to większą ilość młodych skaterów. Niemniej jednak wybór hulajnogi do streetu nie jest taki oczywisty. Na co więc warto zwrócić uwagę i jaki model warto wybrać?

Hulajnoga streetowa i jej kółka

Hulajnoga streetowa będzie przez cały czas poddawana niezwykle ciężkim obciążeniom. Nie da się ukryć, że jazda po nierównym terenie, a także po terenie z przeszkodami jest ogromnym wyzwaniem. Z tego też powodu hulajnoga streetowa musi posiadać odpowiednie kółka. Najlepiej będzie, jeśli zostaną one wykonane z kauczuku. Jest to tworzywo, z którego hulajnogi streetowe powinny mieć wykonane kółka ze względu na jego wysoką odporność, a także ponadprzeciętną elastyczność. Mówiąc krótko hulajnoga do streetu wraz z kółkami z kauczuku zapewni o wiele lepszą amortyzację, a także sprawniej poradzi sobie z pokonywaniem nierównościami terenu. 

Hulajnoga do streetu i jej wyposażenie

Hulajnoga street powinna również oferować odpowiednio szeroki deck. To właśnie on ma zapewnić o wiele łatwiejsze utrzymanie równowagi, a także wygodę z jazdy ulicznej. Nie można jednak zapomnieć o komponentach dodatkowych. Warto zadbać o to, by hulajnoga do streetu miała odpowiednie uchwyty na kierownicy, gdyż to właśnie od tego będzie w dużej mierze zależeć komfort oraz wygoda z całej jazdy. Ważne, by były one wykonane z odpornych tworzyw sztucznych. Muszą być one odporne na ścieranie, a także na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. W przypadku kiedy zależy nam na dobrej hulajnodze do streetu zwróćmy również uwagę na hamulce, które są jednym z najważniejszych komponentów.