Olejek do włosów – w jakim celu go stosować?

Olejki do włosów to wybawienie dla włosów, nie tylko tych zniszczonych. Mają one wiele dobroczynnych właściwości, które dobrane do indywidualnych potrzeb potrafią zdziałać cuda, pozostawiając włosy przede wszystkim lśniące i zdrowe. Olejki swoją popularność zawdzięczają skuteczności w połączeniu z naturą. Powstają w oparciu o naturalne składniki, zatem pozbawione są szkodliwych substancji, zapewniając pełne bezpieczeństwo stosowania. To jeden z kluczowych kosmetyków w świadomej pielęgnacji włosów. 

Do czego służą olejki do włosów?

Zadaniem olejków do włosów jest wsparcie codziennej pielęgnacji. Roślinne komponenty, które wchodzą w skład tego typu kosmetyków wykazują szereg zalet wpływających korzystnie na włosy, takich jak ich regeneracja, wzmocnienie, zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi czy przywrócenie naturalnego blasku oraz działanie antyoksydacyjne. W zależności od własnych oczekiwań i potrzeb należy dobrać właściwy olejek do włosów, często metodą prób i błędów lub na podstawie dołączonych do opakowania rekomendacji. 

Kto powinien wdrożyć do swojej pielęgnacji olejek do włosów? 

Zaletą olejków do włosów jest fakt, że nadają się one do każdego typu włosów, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie. Polecany szczególnie dla osób zmagającymi się z suchymi, smętnymi włosami z tendencją do zniszczeń, jednak będzie również doskonałym wyborem w celu zachowania już dobrego stanu włosów. 

Zastosowanie olejków do włosów

Olejek do włosów to kosmetyk wielofunkcyjny. Jego wielozadaniowość sprawia, że może być wykorzystywany na wiele sposobów, w tym:

  • na skórę głowy: aplikacja ulubionego olejku na skalp pomaga w walce z dolegliwościami skórnymi, takimi jak łupież czy przesuszenie, zmniejsza on wypadanie włosów, ale doskonale sprawdza się także jako stymulator, pobudzając cebulki włosowe do wzrostu. 
  • na końcówki włosów: ich zabezpieczenie jest niezwykle istotne w pielęgnacji, ponieważ to one są najbardziej podatne na wszelkie uszkodzenia, które w efekcie pną się w górę, uniemożliwiając zapuszczenie efektownych pukli. Olejek chroni przed rozdwajaniem oraz łamaniem dolnych partii włosów. 
  • na całą długość włosów: olejowanie całej partii włosów to kuracja, która wygładzi maksymalnie włosy, eliminując problemy z puszeniem. Ponadto zadba o ich elastyczność, dzięki czemu kosmyki będą odporniejsze na czynniki uszkadzające ich strukturę, co zapobiegnie ich łamaniu. Natomiast za sprawą okluzji, jaką tworzy nałożony na włosy olej, zatrzymuje on nawilżenie we włosach, chroniąc przed odparowaniem.