Najmodniejsze ekologiczne zaproszenia ślubne

Przygotowania do najważniejszego dnia w życiu pochłaniają dużo czasu. Narzeczeni muszą wszystko dopiąć w najdrobniejszych szczegółach. Jednym z nich jest wybór odpowiednich zaproszeń dla gości.

Ekologiczne zaproszenia ślubne

To obecnie najczęściej wybierane zaproszenia ślubne. Swoją popularność zawdzięczają niezwykłej elegancji i niebanalnej stylizacji. Wyraźnie odbiegają od kiczowatych zaproszeń ze złoceniami lub wykonanych w kolorze srebrnym.

Cechą wyróżniającą ekologiczne zaproszenia ślubne jest brązowy kolor papieru i jego wypukła faktura. To efekt sposobu produkcji papieru eko. Pozyskiwany jest on z recyklingu, jego produkcja nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Nie jest także wybielany za pomocą chloru. To właśnie temu zawdzięcza swój charakterystyczny brązowy kolor. W

W przypadku ślubnych zaproszeń ekologicznych ważny jest nie tylko rodzaj papieru, ale także sposób nanoszenia nadruku. Wykorzystywane są do tego farby pochodzenia roślinnego oraz energooszczędne drukarki.

Design ekologicznych zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne eko wyróżniają się wzornictwem nawiązującym do natury. Jest proste, bez zbędnych ozdób, ale równocześnie z bardzo wyraźnym przekazem.

Najczęściej wykorzystywane są motywy roślinne, przede wszystkim kwiaty róż symbolizujące miłość, ale także kwiaty lawendy symbolizujące wdzięk i kobiecość. Zarówno czerwień jak i fiolet doskonale prezentują się na brązowym ekologicznym papierze, podobnie zresztą jak ciemno zielone liście aloesu i paproci. Symbolizują zdrowie witalność i długowieczność.

Do ekologicznych zaproszeń ślubnych można dobrać koperty lub pudełka z takimi samymi motywami ozdobnymi. Osoby, które preferują minimalizm mogą ozdobić zaproszenia naturalnymi sznurkami z papieru, juki lub sizalu.

Para Młoda, która przywiązuje wagę do detali i spójnego przekazu wizualnego może także zamówić ekologiczne winietki, podziękowania dla gości lub zawieszki na butelki z alkoholem. Wszystkie będą miały ten sam motyw dekoracyjny, doda to elegancji całej uroczystości.