Jak zadbać o skórę po ciąży?

Po urodzeniu dziecka pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zadbanie o swoje zdrowie. Mając to na uwadze, oto kilka wskazówek, jak dbać o skórę po ciąży. Dzięki starannej pielęgnacji skóra będzie nawilżona i ujędrniona. Jak się do tego zabrać? Oto kilka praktycznych wskazówek, które przydadzą się młodym mamom.

Jak zadbać o skórę po ciąży?

Pielęgnacja ciała powinna zaczynać od wewnątrz. Po pierwsze postaw na zdrową zbilansowaną dietę. Unikajmy przetworzonej żywności, jeśli tylko możemy. Tego typu produkty mają mnóstwo kalorii, konserwantów, a zatem nie są zbyt zdrowe. Podstawą naszego codziennego jadłospisu powinny być owoce, warzywa i produktów pełnoziarnistych, ryby, chude mięso, dobre tłuszcze, na przykład oliwa z oliwek. Zadbajmy o odpowiednią kaloryczność, zwłaszcza jeśli karmimy maluszka piersią.

Kosmetyki nawilżające pomagają utrzymać nawilżenie skóry i zapobiegają jej wysuszeniu i łuszczeniu się. Nakładajmy je regularnie na twarz, szyję, ręce i ciało, aby zachować zdrowy blask. Unikajmy stosowania balsamów zawierających alkohol (alkohol wysusza skórę) i substancje zapachowe (substancje zapachowe podrażniają skórę). Zrezygnujmy również balsamów zawierających barwniki, parabeny i inne substancje chemiczne, które mogą powodować problemy skórne u osób wrażliwych. Jeżeli nie chcemy używać gotowych kosmetyków, to możemy smarować ciało naturalnymi olejami, na przykład kokosowym czy arganowym.

krem nawilżający do pielęgnacji

Aktywność fizyczna jest ważna!

Po ciąży mnóstwo mam zmaga się z dodatkowymi kilogramami. Oczywiście intensywność treningów powinna być dopasowana do stanu zdrowia i kondycji młodej mamy. Na początku możemy po prostu spacerować. Z biegiem czasu warto zdecydować się na ćwiczenia. Jednak zanim podejmiemy jakąkolwiek aktywność fizyczną, skonsultujmy się z lekarzem. Zwłaszcza jeśli poród zakończył się cesarskim cięciem. Nie zapominajmy, że poród i ciąża bardzo nadwyrężyły nasze siły. Każda kobieta potrzebuje czasu, żeby odpowiednio się zregenerować. Może to trwać kilka miesięcy, a nawet rok…

Możemy też wybrać się do kosmetyczki, na które zabiegi znacznie poprawią kondycję naszej skóry. Mogą to być na przykład masaże różnego rodzaju. Zanim wybierzemy zabieg dla siebie uprzedźmy osobę, która będzie go wykonała, że niedawno rodziłyśmy i ewentualnie karmimy piersią. 

Jedno jest pewne! Pielęgnacja ciała po ciąży będzie dawała lepsze rezultaty, jeśli będziemy wykonywać wszystkie zabiegi regularnie, na przykład codziennie wybierzemy się na spacer i po każdym prysznicu zadbamy o dobre nawilżenie skóry.