Jak wybrać najbardziej komfortowe podpaski?

Podpaski to dla wielu kobiet podstawowe środki zapewniające komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas okresu. Dobranie ich nie jest jednak wcale proste. W ciągu dnia mogą sprawiać dyskomfort, podrażniać, a nawet przeciekać. Dlatego ważne jest, żeby podejść do ich wyboru ostrożnie. Ważna jest nie tyle marka, ile ich chłonność, kształt oraz materiał, z jakiego zostały wykonane.

Co może wpływać na rodzaj potrzebnej podpaski?

 Wybór podpaski jest o tyle trudny, że okres u każdej kobiety wygląda trochę inaczej. Poszukiwanie modelu trzeba rozpocząć od określenia swoich potrzeb. Na to, który z nich będzie najbardziej komfortowy, składa się kilka czynników. Wśród nich wymienić można:

  • wiek użytkowniczki,
  • obfitość krwawienia,
  • preferowany kształt bielizny noszonej podczas okresu,
  • cechy, które użytkowniczka najbardziej ceni sobie w podpasce.

Na sklepowych półkach można znaleźć kilka rodzajów tych środków ochrony. Wśród nich będą podpaski nocne, które różnią się do tych na dzień chłonnością, kształtem oraz długością. Są zaprojektowane w taki sposób, żeby krwawienie nie przeszkadzało podczas snu, a więc podczas utrzymywania pozycji leżącej.

Jak określić, które podpaski są dla kobiety najlepsze?

Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre modele są od razu przypisane do konkretnej grupy kobiet. Są nimi na przykład podpaski dla dziewczynki, które są dostosowane kształtem i rozmiarem do mniejszego ciała. Zazwyczaj jednak nie jest z góry określone, kto powinien wypróbować dany model. Zanim wybierze się konkretny z nich, warto zwrócić uwagę na trzy parametry. Są to elastyczność, miękkość i to, czy podpaski są perfumowane. Od nich zależy często, jak dużą pewność siebie będzie miała kobieta z nich korzystająca. Zdecydowana większość uważa, że to miękkość powinna być na jak najwyższym poziomie.

podpaski

Jakie są najpopularniejsze rodzaje podpasek?

Podpaski w najprostszy sposób można podzielić ze względu na ich budowę. Nie jest to aż tak istotne, kiedy wybiera się podpaski dla dziewczynki. W ich przypadku prawie zawsze model jest wyposażony w skrzydełka. Ma to już jednak znaczenie, kiedy szuka się podpasek nocnych i na dzień. W przypadku tych drugich wyróżnia się:

  • podpaski krótkie bez skrzydełek,
  • podpaski krótkie ze skrzydełkami,
  • podpaski długie bez skrzydełek,
  • podpaski długie ze skrzydełkami.

Różnica długości jest pozornie niewielka, ale jeśli ma się obfite krwawienie, warto zdecydować się na dłuższe, ponieważ będą w stanie wchłonąć więcej krwi. Dobranie skrzydełek jest sprawą indywidualną, ale dla wielu kobiet ich obecność dodaje pewność siebie i komfort podczas noszenia.