Jak odpowiednio zadbać o higienę uszu?

Nasze uszy wydają się być wyjątkowo problematyczne, szczególnie jeśli mamy zamiar utrzymać ich odpowiedni poziom higieny. Trzeba sobie bowiem jasno powiedzieć, że stosowanie patyczków higienicznych nie doprowadza do usunięcia woskowiny, a jedynie do wepchnięcia jej w kanaliki słuchowe. Właśnie dlatego zaleca się stosowanie sprayu do higieny uszu. Czy pomoże on nam rzeczywiście zadbać o ich czystość i pozwoli nam zachować dobry słuch na znacznie dłużej?

Spray do higieny uszu – jak pomoże nam zadbać o czystość kanalików słuchowych?

Higiena naszych uszu i kanalików słuchowych zagwarantuje nam dobry i ostry słuch. To z kolei powinno być naszym priorytetem, szczególnie w momencie kiedy jesteśmy świadomi tego, że każdego dnia gromadzi się tam ogromna ilość woskowiny. Zwykle korzystamy z patyczków higienicznych, które:

  • wpychają nagromadzoną woskowinę w dalsze fragmenty kanalików słuchowy;
  • nadają się jedynie do czyszczenia zewnętrznej części ucha;
  • wykorzystywane nierozważnie mogą pozostawić fragmenty waty, co doprowadzi do zatkania przewodu słuchowego, a nawet do infekcji.

Właśnie dlatego, jeśli zależy nam na tym, by zapewnić sobie najwyższy poziom higieny ucha, powinniśmy zainteresować się produktem jakim jest spray do uszu. Jest to preparat dedykowany rozpuszczaniu i usuwaniu nadmiaru woskowiny. Spray do higieny uszu jest w stanie skutecznie oczyścić nasze przewody słuchowe, a tym samym przyczyni się do poprawy naszego zmysłu słuchu. Dodatkowo warto również wspomnieć, że spray do czyszczenia uszu jest preparatem całkowicie bezpiecznym i może być stosowany nawet w przypadku dzieci. 

spray do higieny uszu

Sprawy do czyszczenia uszu nie wystarczy! Warto regularnie odwiedzać laryngologa

Spray do uszu z całą pewnością pomoże nam zachować optymalny poziom higieny naszych kanalików słuchowych. Jednocześnie warto zdać sobie sprawę z tego, że nowa woskowina pojawia się w nich praktycznie każdego dnia. Spray do higieny uszu nie będzie więc w stanie poradzić sobie ze złogami woskowymi, które przebywają w naszych kanalikach słuchowych już od kilku lat. Właśnie dlatego, zanim zaczniemy wykorzystywać spray do czyszczenia uszu warto także udać się na wizytę do laryngologa. Specjalista – przy wykorzystaniu specjalnych narzędzi – szybko i bezboleśnie usunie woskowe korki, a my odzyskamy ostrość naszego słuchu. Co więcej, warto na takie wizyty wybierać się regularnie i kontrolować stan przewodów słuchowych. Jednak sam spray do uszu będzie jednym z podstawowych produktów do zachowania wysokiego poziomu higieny.