Czy henna do włosów to dobry sposób na koloryzację?

Kobiety zawsze chcą wyglądać atrakcyjnie. Aby to zrobić, używają naturalnych barwników, które nadają włosom piękne odcienie i zapewniają ich pielęgnację. Henna do włosów jest dobrze znana na rynku produktów do farbowania i przypisuje się jej cudowne właściwości: uważa się, że leczy włosy, wzmacnia je, łagodzi łupież i inne dolegliwości skóry głowy.

Henna do włosów: co to w ogóle jest?

Henna to proszek z liści rośliny lavsonia bezbronna, zawiera cząsteczkę garbnika, która jest strukturalnie podobna do natywnego białka keratyny włosów. Podczas kwitnienia krzewu liście są zbierane, suszone i mielone na proszek. Henna do włosów daje możliwość farbowania na kolor czerwono-brązowo, czerwony, ciemny brąz, kasztan, a nawet pomarańczowo-czerwony i czarny. Jednak kolor, jaki jest uzyskiwany, będzie zależał od naturalnego odcienia, wszystko dzięki cząsteczkom garbników i ich interakcji z keratyną otaczającą pigmentowany rdzeń włosa, co daje niepowtarzalny kolor dla każdej osoby.

Dlaczego warto stosować hennę do włosów?

Proszek z suchych liści lawsonii wzmacnia cebulki włosowe i normalizuje gospodarkę tłuszczową skóry. Dobra henna do włosów zapewnia również ochronę przed słońcem i słoną wodą morską. Zawiera cenne składniki takie jak: enzymy, witaminy A, D, B a także potas, magnez, wapń i błonnik.

henna do włosów

Ponadto henna do włosów:

  • Pomaga leczyć łupież, posiada działanie antyseptyczne.
  • Farbuje pasemka włosów bez zmiany ich struktury.
  • Nadaje włosom bogaty i trwały kolor.
  • Wzmacnia mieszek włosowy.
  • Wygładza łuski włosów, zapobiega ich łuszczeniu i rozdwajaniu.
  • Sprawia, że włosy są lśniące.

Henna jest idealna do włosów przetłuszczających się ze względu na swoje właściwości wysuszające. Oczywistym i najważniejszym plusem jest jej naturalność. Skład henny do włosów jest pozbawiony wszelkiego rodzaju pierwiastków chemicznych, co czyni ją całkowicie bezpieczną. Jest niesamowicie bogata w składniki biologicznie czynne, w tym polisacharydy i kwasy organiczne. Dzięki temu farba ma właściwości lecznicze, korzystnie wpływa na włosy i skórę głowy.

Ważne! Musisz to wiedzieć o hennie do włosów

Henna do włosów podczas łączenia się z keratyną, zabezpiecza pasma przed wpływem niekorzystnych czynników pochodzących z zewnątrz a także przed utratą wilgoci. Efekty stosowania tego produktu można zobaczyć już po pierwszym zastosowaniu, włosy są wzmacniane przy każdym kolejnym użyciem. Stosując hennę do koloryzacji włosów trzeba zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Po kilku dniach warto stosować nawilżające kosmetyki, olejowanie jest także dobrym pomysłem.