Bigle do kolczyków – jakie należy wybrać?

Samodzielna produkcja biżuterii to całkiem normalna sprawa w obecnych czasach. Elementy tworzone w duchy DIY cieszą się ogromną popularnością i pozwalają na to, aby się wyrazić. Osoby, które to robią, często wykorzystują srebrne bigle, jakie stanowią podstawę dla kolczyków. Na co należy zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Z czego wykonuje się bigle?

Osoby, które dopiero wchodzą do świata własnoręcznie robionej biżuterii powinny wiedzieć, że do wyboru są bigle, jakie wykonane są z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się srebrne bigle, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Ich popularność wynika nie tylko z niskiej ceny, ale także ze względu na możliwość zastosowania ich u osób, jakie posiadają uczulenie na metale. Osoby, które produkują kolczyki na sprzedaż używają ich jako bezpiecznej bazy, która nie spowoduje u ich klientów żadnych reakcji alergicznych. Inną, dobrą propozycją dla alergików są bigle, które nie posiadają niklu.

Co o biglach do kolczyków należy wiedzieć?

Oprócz srebrnych bigli, w sklepach można otrzymać także te, które wykonane są ze złota, platyny, metali z niklem. Decydując się na ich zakup na pewno należy zwrócić także uwagę na sposób zapinania, a także na ich kształt. Obecnie można zakupić różnorodne bazy do kolczyków, jakie pomagają stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Ciekawostką są te bigle, jakie pozwalają stworzyć kolczyki dla osób, które nie mają przebitych uszy. Nie każdy odważył się na taki krok, co jednak nie oznacza, że należy zrezygnować z noszenia takich elementów. Można stworzyć stylowe klipsy, które także będą się efektownie prezentować.

Opublikowany w Moda